Letos proběhne v rámci festivalu Prague Pride již pátý ročník přehlídky žertovně nazvané Hanácké teplé salón, tedy přehlídky „toho nejteplejšího, co se urodilo na Hané“.

 

Protože to je takové půljubileum a pořádající spolek slaví letos 10 let od svého založení, bude výstava (olomouckého) queer umění jakási malá retrospektiva – připomeneme si některé autor(k)y vystavující na čtyřech uplynulých ročnících a nese podtitul „Výběr z hroznů“. Působení některých z vystavených umělkyň a umělců se mezitím u některých přesunulo mimo Olomouc, ale hanácká metropole sehrála v jejich životě roli a na výstavě se tak možná znovu shledají s těmi, které v Olomouci potkávali*y.


Prostor pro vzpomínání bude i na zahájení výstavy, kde proběhne talkshow se zakládajícími členy a členkami Ollove na téma aktivismu na Moravě, tedy na východ od Prahy.


Publikum se tak může těšit nejen na originální autorskou tvorbu, ale také na zajímavou diskuzi o regionálních aktivitách na podporu LGBTQ+ minorit i o aktivismu jako takovém.

Hanácké teplé salón v Praze vol. 5

10. 08. 2022

18:00

Langhans - Kavárna a Centrum Člověka v tísni; Vodičkova 707/37, Nové Město, Praha 1

Příjdu!

Dej kamarádům vědět o události