Přípravy Ozvěn Mezipater se chylí ke konci

12. 11. 2015

Pomalu dokončujeme poslední organizační záležitosti blížících se Ozvěn QFF Mezipatra. Jako tradičně vám přivezeme to nejlepší z programu pražské a brněnské části festivalu a k tomu vlastní bohatý doprovodný program.


Nejvíc se těšíme asi na novinku Petera Greenawaye o Sergeji Ejzenštejnovi. Film míří do české distribuce, ale s námi ho v Olomouci můžete vidět jako první. Jméno režiséra je sázkou na skvělý filmový zážitek.


Pokud dáte před filmy přednost hudbě, máme pro vás v rukávu koncert úžasné Vladivojny La Chia, která s sebou do Olomouce přiveze dávku své excentričnosti a hubatosti společně s vytříbeným sluchovým zážitkem. Nevšední ostatně bude i umístění koncertu. Odehraje se v Kapli Božho Těla v Olomouckém Konviktu. Svérázný anděl Vladivojna tak přibude do prostoru mezi své barokní kolegy s nahými zadky.


Už tradičně se díky OLLOVE také budete moci nechat otestovat na AIDS/HIV díky sanitce zaparkované na náměstí Republiky. 1. prosinec jako den boje proti AIDS/HIV se blíží. Myslete na zdraví své i vašich nejbližších.


K Ozvěnám patří také umění a naše snaha hledat mladé i starší umělce, jejichž tvorba je jiná, neotřelá a vesměs queer. Letos zveme na výstavu Zoogeometrie Ondřeje Moučky, který originálním způsobem kombinuje zvířecí motivy s geometrickými liniemi. Výstavu najdete ve zbrusu novém výstavný prostoru kavárny Druhý domov.


Program Ozvěn QFF Mezipatra v Olomouci je ale mnohem bohatější, stačí si jen vybrat po čem vaše kulturní srdce touží a přijít si s námi užít radost z objevování toho, co znamená queer ve filmu, hudbě, umění či historii.