Taneční víkend s Ollove aneb Kdo vede u vás?

Kristýna Michaličková - 20. 2. 2016

Taneční víkend nejen pro stejnopohlavní páry. Tak zněla pozvánka na víkendový taneční kurz a tak také víkend 13. a 14. února skutečně vypadal. Od brzkého rána se v ArtUM Centru sešlo celkem devět tanečních párů různého složení, které se odhodlaně pod vedením lektorského tanečního páru Petra Cieslara a Veroniky Kubjátové pustily do pilného a náročného nácviku tanců. Taneční víkend proběhl v rámci projektu Duhová Olomouc. Tento projekt podpořil T-Mobile prostřednictvím grantové výzvy Mluvme spolu.

V přátelském prostředí ArtUM Centra po celé dva dny zněly známé tóny standartních a latinskoamerických tanců od waltzu přes valčík, foxtrot, tango až po svižné rytmy jivu, cha-chi, samby a salsy. Díky skvělé instruktáži se mohly všechny páry naučit a následně si také naplno vyzkoušet řadu atraktivních tanečních figur.


Přestože nedělní část kurzu byla dost ovlivněna únavou, ani to odvážným tanečníkům nebránilo ve zdokonalení nově získaných tanečních zkušeností a o jejich obohacení o další taneční prvky. I přes unavené nohy i další části těla si páry tance nakonec zopakovaly a kurz zakončily davovou salsou v kruhu. Což je mimochodem skvělá záležitost na party, takže ji rozhodně naučíme i ostatní.

Hodně zúčastněných i řada těch, co tentokrát měli jiné povinnosti, se ptalo na další podobný kurz. Určitě ho máme v plánu, ale až další plesovou sezónu, aby pak bylo kde trénovat. A když budete hodní, možná bude i ples.