Kreativní odpoledne s Ollove

🇨🇿Zveme Vás na třinácté kreativní setkání! Jsi tvůrčí, ale nemáš kolem sebe dost dalších umělecky založených bláznů? Ať už je to komunitní duch, po kterém toužíš, možnost "osahat" si a vyzkoušet nové techniky, přátelská rada nebo jen příjemné místo pro nenucené tvoření, tohle je událost přesně pro Tebe! (Na technické úrovni nezáleží, důležitá je tvá láska ke tvoření 😊) 

Co s sebou? Oblíbené umělecké potřeby, skicák či tablet, a pokud rád/a tvoříš na zemi, polštář na sezení. Budeme se těšit už tento čtvrtek ve Variacích!🏳️‍🌈🎨

🇬🇧 We're inviting you to the thirteenth creative meetup! Are you an artist but find yourself lacking a community of similarly inclined weirdos you could share your passion with? Do you want an opportunity to try out new techniques, friendly advice or are you simply looking for a calm place for casual art-making? This is the event for you! (Your skill level does not matter, the only requirement is your interest in art-making 😊)

 Here's what to bring: your favourite art supplies, a sketchbook or a tablet, a pillow if you're partial to creating while on the ground. We're looking forward to meeting you this Thursday in Variace! 🏳️‍🌈🎨

Druhá feministická podpůrná skupina

💜Uvádíme druhou Feministickou podpůrnou skupiny spolupořádanou s eFkem. 

💜Dlouhodobě nám chybí prostor, ve kterém bychom mohlx existovat s lidmi, kteří*ré se, stejně jako my, snaží nacházet cesty tímto spletitým světem. Prostor, ve kterém bychom mohlx sdílet své pocity, obavy, traumata a myšlenky, proto jsme založilx tuto skupinu.

💜Podpůrná (feministická) skupina je tu pro ty, kteří*ré jsou za svoji identitu diskriminovánx; pro ty, kteří*ré jsou za svou nemoc či postižení zneschopňovánx a vyřazovánx ze společnosti; pro ty, kterým systém hází klacky pod nohy. Podpůrná skupina je prostorem pro sdílení, naslouchání a poznávání.

💜Nefungujeme jako terapeutická skupina, ale jako svépomocná skupina, ve které bude vždy přítomen*a komentátor*ka či podpůrná osoba, který*á bude daným sezením navigovat. A samozřejmostí jsou základní pravidla respektu, mlčenlivosti a soukromí.

💜Na druhou podpůrnou skupinu dne 23.4 se prosím registrujte skrze formulář https://forms.gle/2hDgKvw9iqmmDMJS8

Podpůrná skupina má umožňovat otevřeně sdílet, proto není dobré, aby byla příliš velká. Maximální počet zúčastněných je proto 12.

💜Snažíme se o vytvoření bezpečného prostředí, a proto chceme, abychom o každé/m, kdo se chce zúčastnit, něco málo vědělx. E-mail použijeme pouze pro zaslání informací o této skupině a následné potvrzení.

💜PRAVIDLA SKUPINY💜

1. Respekt

Respektujeme se navzájem. Respektujeme identitu svou i druhých. Můžeme mít navzájem jiné názory, či zkušenosti. To nám slouží k našemu obohacení a nikoli jako záminka k útoku.

2. Mlčenlivost

Co se v kruhu upeče, to tam i zůstane. Ze skupiny nevynášíme žádné informace, které se zde dozvíme.

3. Soukromí

Každý si chráníme své soukromí. Nikoho nebudeme nutit se zapojovat a sdílet. Každý zde jsme za sebe, mluvíme tedy pouze za sebe a ne za druhé.

4. Podpora

Každý máme právo říct kdykoli STOP! Každý máme právo říct si o to, co zrovna potřebujeme.

Po registraci vám do 24 hodin přijde potvrzovací e-mail s informací, zda je skupina ještě volná. Nezapomeňte e-mail potvrdit!

První podpůrná skupina proběhne 9. 4. od 18:30 do 20:00 ve Studentském klubu ve Zbrojnici v Olomouci.

☕Nápoje a něco na zub zajistíme, vezměte si s sebou raději svůj hrníček.

⚠️Při příznacích respiračního onemocnění prosíme o solidaritu v podobě respirátoru nebo vyležení doma. Určitě se nevidíme 

Teplá slezina No. 27

🇨🇿Zveme vás na další Teplou slezinu! O co se jedná? Teplá slezina je pravidelné setkávání queer lidí a allies, které v zimním období zastupuje naše oblíbené letní pikniky. Přijďte se pobavit, vypít s námi pivo, čaj a poznat nové tváře, tentokrát ve čtvrtek 25.4. 2024 v 19:00 ve Variaci, Horní náměstí 23 (Divadelní ulice), Olomouc. 🍺🍷☕

🇬🇧 Teplá slezina is a regular gathering of the LGBTQ+ community and allies, which, during the winter months, takes the place of our popular summer picnics. Come for a chat, some beer or tea and to meet new faces, this time we’re meeting at the Variace on Thursday 25, April 2024 at 7 PM. 🍺🍷☕

*Teplá slezina = a warm gathering, with „warm“ being a slang term for being gay/queer and „slezina“ meaning both a meetup and a spleen🏳️‍🌈

 English friendly

Kalendář událostí